DDom Prace remontowe - co potrzebujemy?
8 lutego 2020
Nie można wymienić wszystkich narzędzi do naprawy mieszkania, ale realistyczne jest wybranie tego, czego możesz potrzebować do wykonania wielu operacji naprawy.
Umiejętności murowania, nie można pomyślnie rozwinąć bez podstawowego wyposażenia. Remontujący jest odpowiedzialny za cały proces, poczynając od przygotowania rozwiązania. Aby wymieszać roztwór, potrzebujesz pojemników o pojemności co najmniej 40-50 litrów i łopaty. Objętość jednej partii zależy od szybkości produkcji i czasu życia roztworu. Średnio na murowanie wydaje się około 20-30 litrów na godzinę. Aby przetransportować to wszystko, potrzebujesz wiadra o pojemności 12-14 litrów, a w przypadku dostawy na wyższe piętra bez urządzeń podnoszących, dwóch mniejszych wiader 9-10 litrowych

Roztwór nanosi się za pomocą pacy (pacy). Istnieje kilka form, które należy wybrać w oparciu o własne preferencje dla wygody pracy z określonym rodzajem kamienia i formatu kamienia. Standardowa forma pacy do muru jest uważana za trapez. Do produkcji dodatkowych elementów potrzebny będzie młot kilof. Płaska spiczasta część pozwala przyciąć krawędź kamienia z większą dokładnością niż napastnicy o innym kształcie.
Nie pomierzymy płaszczyzny ścian, kątów i dokładności wzniesionej konstrukcji bez narzędzia do pomiaru i oznaczania. Istnieje również bardzo oczywista gradacja: poziom podstawowy i specjalny. Potrzebna nam będzie lina pionowa - bez której żaden murarz nie zacznie działać. Możesz używać dowolnych ciężkich przedmiotów, ale najlepszym rozwiązaniem jest ciężar stożka. Nie waha się podczas odwijania, ma wyraźny środek i pozwala zmierzyć pionowość z dokładnością do 1 mm. Kolejne urządzenie to ruletka, a jeszcze lepiej - dwie. Jedna automat na 3 metry do oznaczania przedłużeń i otworów pomiarowych, a także jedna taśma na 30 metrach z włóknem szklanym. Sznurek cumowniczy to również nić kapronowa (lub inna lekko rozciągająca się) od długości 100 m. Do sznurka przymocowane są spinki, które można łatwo wbić w świeży roztwór stawu. Ołówki: ciemne dla cegły silikatowej, kreda dla gliny. Ołówki nie powinny być pisarskie. Kwadrat do wyprowadzenia kątów prostych, optymalna długość ramion wynosi co najmniej dwie długości użytej cegły, to znaczy od 50 cm.
Jeśli chodzi o sam zakres prac, to powinien być on następujący:
- Ustalanie zasad.
- Ustawienie i zmiana miejsca postoju.
- Składanie cegieł, ich układ na ścianie.
- Mieszanie, rozprzestrzenianie i poziomowanie rozwiązania.
- Układanie cegieł licowych na półtorej mili.
- Sprawdzanie jakości muru.
- Cięcie i siekanie cegieł licowych.
Materiał jest układany pionowo na przecięciu ścian i w rogach po dodatkowych 10-12 m. Ryzyko związane z ułożeniem powinno odpowiadać projektowej wysokości złączy murowanych.